גיוס הלוואות לעסקים

כל עסק, ותיק וחדש, גדול וקטן, זקוק מפעם לפעם להלוואה. כל בעל עסק בישראל כיום יודע כי השוק תחרותי, והתנאים מאתגרים, מה שגורם פעמים רבות לצורך לקבל עזרה כלכלית מהירה ויעילה. החדשות הטובות הן כי קיים גיוס הלוואות לעסקים, כאשר תחום זה הולך ותופס תאוצה בשנים האחרונות.

הצורך באשראי נגרם ברוב המקרים מאופן פעילות העסק, במקרה בו הכנסות אינן קבועות, ולא ניתנות לחיזוי מראש באופן מדויק, כאשר במקביל, ההוצאות הן בגדר חובה, על מנת להמשיך ולייצר סחורה, לרכוש ציוד, להחזיק עובדים, לשלם לספקים, וכמובן לעמוד בתשלומים השוטפים של שכירות, חשמל, מים, ארנונה וכדומה.

החשיבות של גיוס הלוואות לעסקים

החשיבות של גיוס הלוואות לעסקים עולה כאשר מדובר על עסקים חדשים, ויזמים צעירים אשר מעוניינים לפתוח עסק חדש. זאת בעקבות העובדה כי לעסקים חדשים ברוב המקרים אין את הון עצמי או סכום כסף גבוה על מנת למנף את העסק, ולהוציא לפועל את התכנית העסקית אשר בנו.

5 דרכים מרכזיות לקבלת הלוואות לעסקים

  1. הלוואה מהבנק: אמנם הבנקים שואפים לבוא לקראת בעלי עסקים ולהעניק להם הלוואה, אך פעמים רבות מדובר בסיכון גבוה, ולכן הריבית והתנאים נחשבים לפחות אטרקטיבים. כמו כן, בהלוואה מבנק תצטרכו להציג בטחונות ברמה הגבוהה ביותר, תכנית עסקית, ועוד. נתון חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון הוא העובדה כי הבנק רואה את דרוג האשראי שלכם, לכן במידה והוא אינו חיובי, סביר כי לא תוכלו לקבל הלוואה.
  2. פלטפורמות חברתיות: אפשרות נוספת הינה פניה לפלטפורמות חברתיות כגון הדסטארט, מימונה וכדומה.
  3. הלוואה מקרן נתן: מדובר באפשרות נפוצה ומבוקשת במיוחד, מהסיבה כי הלוואה זו ניתנת ללא ריבית, ואף ללא דרישה להון עצמי. עם זאת, על מנת לקבל את ההלוואה, תצטרכו לעמוד בתנאים, ולהציג תכנית עסקית עדכנית ומפורטת.
  4. הלוואה מהאגודה להלוואות: גם כאן, הלוואה זו מתאפיינת ביתרון מהותי, ללא ריבית וללא הצמדה. גם כאן תצטרכו להציג תכנית מפורטת ולהחתים כ-3 ערבים.
  5. הלוואה בערבות המדינה: הלוואה זו נפוצה במיוחד, כאשר היא דורשת הון עצמי מינימלי, אשר עומד בדרך כלל על עשרה אחוזים לכל הפחות, ועשרים אחוזים לכל היותר.

החשיבות של רושם ראשוני

לאחר שבחרתם את הקרן, הגורם הפיננסי, או הבנק אליו תפנו, בניתים תכנית עסקית מפורטת, הגיע הזמן לנהל משא ומתן. מדובר על אחד הצעדים החשובים ביותר, אשר מהווים משקל מהותי במתן ההחלטה. ההכנה לראיון הינה קריטית, מהסיבה הפשוטה כי מי שיעמוד מולכם יחליט האם לאשר או לפסול את בקשתכם.

אל תתפשרו על הריבית

קיבלתם אישור להלוואה? בהחלט בשורות משמחות, אך כעת חשוב להמשיך לחקור אפשרויות נוספות ולהמשיך עם סקר השוק. הקפידו לבדוק מקורות נוספים, דרשו לשלם פחות, ובמידת האפשר היעזרו באיש מקצוע אשר מתמחה בתחום. תופתעו לגלות כי ההבדל בין הריביות הינו גדול ומשמעותי פעמים רבות, כאשר גם הלוואה זולה יכולה להפוך לזולה יותר.