איך בוחרים יועץ משכנתא

אין ספק כי תרומתו של יועץ משכנתא עבור מי שמעוניין לרכוש בית, ולקבל משכנתא, הינה אדירה, מהותית, וחשובה במיוחד. יועץ משכנתא יכול לחסוך ללקוח עד עשרות אלפי שקלים, ולעיתים אף יותר, במשך כל תקופת ההחזר של המשכנתא. יתרונות אלו מביאים ישראלים רבים לבחור בשירותיו של יועץ משכנתא, ולכן ריכזנו עבורכם מידע אודות איך בוחרים יועץ משכנתא.

בנוסף לתרומה כלכלית ניכרת, יועץ משכנתא מעניק ללקוח גם ביטחון ושקט נפשי, זאת על ידי תהליך יעיל, מהיר וקצר יותר, כאשר התוצאה היא לקיחת משכנתא באופן ידידותי, חלק ואפקטיבי. כמו כן, יועץ משכנתא חוסך זמן יקר ומשאבים רבים, החל מניהול משא ומתן מול הבנקים, ועד תהליכים בירוקרטים נוספים.

מה התפקיד של יועץ משכנתא?

למעשה, תפקידו של יועץ משכנתא מורכב מכמה היבטים, אך בראש ובראשונה, התפקיד המרכזי והחשוב ביותר שלו הוא להשיג ללקוח את המשכנתא הטובה והנכונה ביותר. משכנתא נכונה הינה כזו שמתאימה ליכולת הפיננסית של הלקוח, ונבנתה בעקבות מאפיינים כלכליים ואישיים, וכמובן משתלמת באופן מרבי.

בנוסף, יועץ משכנתא אחראי על ביצוע פיננסי רחב ומעמיק, ליווי צמוד מול בנקים, קביעת ייעוץ עם מומחי משכנתאות ויועצים כלכליים, וכמובן מגוון רחב נוסף של גורמים אשר מעורבים בתהליך.

מה ההבדל בין יועץ משכנתא של הבנק לבין יועץ משכנתא פרטי?

חשוב לזכור תמיד, כי יועץ משכנתא פרטי (אשר נמצא מחוץ למערכת הבנק)  הינו אובייקטיבי יותר. יועץ פרטי יוכל להעניק לכם ערך מוסף, ולספק את המשכנתא הטובה ביותר הן מבחינת ריבית והן מבחינת תקופה. מדובר על יתרונות מהותיים וחשובים אשר יכולים לחסוך לכם כסף רב.

כמו כן, יועץ משכנתא פרטי מתוגמל על ידי הלקוח, לכן האינטרס שלו הינו מובהק וחד משמעי והוא להשיג את התנאים הטובים ביותר לכל לקוח. כך שאם אין לכם ידע בתחום, וזמן להתרוצץ בין הבנקים ולנהל משא ומתן, שירותיו של יועץ משכנתא ללא ספק יתרמו לכם רבות, ויהפכו את כל התהליך יעיל ונוח יותר.

איך בוחרים יועץ משכנתא: 3 טיפים חשובים

  1. ניסיון: העדיפו יועץ משכנתא אשר מחזיק בניסיון בנקאי, ידע מקצועי, ומוניטין. יועץ משכנתא אשר פעל במסגרת בנקאית בעבר, מכיר את התחום לעומק, מה שמעניק יתרון מהותי ואף הכרחי.
  2. המלצות: ממש כמו כל שירות עליו אתם משלמים, רצוי וחשוב במיוחד לאסוף חוות דעת והמלצות מלקוחות קודמים. על ידי המלצה, תוכלו לקבל חוות דעת ובכך לבדוק את רמת המקצועיות, האמינות, והיעילות של יועץ המשכנתא, וכמובן תוכלו לגלות את רמת הצלחתו בהשגת משכנתא משתלמת וחסכונית.
  3. העדיפו מעטפת מקיפה ורחבה של שירותים: מומלץ לבחור ביועץ משכנתא אשר יעניק לכם את כל השירותים הנדרשים לקבל משכנתא טובה ונוחה כגון: מיפוי אפשרויות, ניתוח מעמיק של מצבכם הפיננסי הקיים, והעתידי, וכמובן ליווי צמוד מול הבנק.