איך לקבל הלוואה לעסק

בשנים האחרונות, יותר ויותר עסקים נאלצים להיעזר בקבלת הלוואה, הן על מנת לשרוד בשוק התחרותי ובתנאים הלא פשוטים, והן על מנת לשדרג את העסק, לקנות ציוד חדש וכדומה. אמנם האפשרויות כיום רבות ומגוונות מתמיד, אך רבים אינם בטוחים איך לקבל הלוואה לעסק על הצד היעיל, הנכון והמהיר ביותר.

על מנת להבטיח כי הבקשה אשר תגישו לבנק, או לכל גורם חוץ בנקאי אחר, תתקבל, חשוב לעשות שיעורי בית, ולהיערך בהתאם. הערכות זו באה לידי ביטוי בבניית תוכנית עסקית, ובעוד מגוון רחב של מסמכים אשר חשוב להגיש ולהציג בפני אותו גורם.

איך לקבל הלוואה לעסק? הגיעו עם תשובות מסודרות

אותו גורם אשר ממנו תבקשו את ההלוואה ישאל אתכם הרבה שאלות, ויבקש לראות מסמכים ואישורים רבים, ובצדק. מתן הלוואה מהווה סיכון לבנק, כאשר הוא שואף להבטיח כי בעל העסק יוכל לעמוד בתנאי ההלוואה, וכמובן בהחזר החודשי.

בהתאם לכך, הבנק שואל שאלות רבות, הנה 10 שאלות מרכזיות:

 1. ניסיון ניהולי
 2. היכרות עם הענף בו העסק פועל
 3. האם המוצר או השירות אותו העסק מציע כבר קיים, או חדש לחלוטין
 4. האם קיימת תוכנית עסקית מפורטת ועדכנית
 5. מי המתחרים הקיימים בשוק
 6. מה היתרונות של העסק על פני עסקים אחרים מהתחום
 7. האם המכירות של העסק מושפעות מעונתיות
 8. האם ישנה תלות בספקים או לקוחות
 9. מי הם הספקים של העסק
 10. מה תנאי התשלומים של העסק

אל תוותרו על סקר שוק והשוואה

כאמור, האפשרויות לקבלת הלוואה לעסק הינן רבות כיום, יותר מאי פעם. מדובר על יתרון מהותי עבור בעל העסק, מכיוון שהוא יכול לבחור את המסלול והתנאים הטובים והנוחים ביותר בהתאם לאופי העסק, ומצבו הפיננסי. בחירה מושכלת מחייבת סקר שוק, ניהול משא ומתן, והשוואה בין ההצעות השונות.

3 טיפים חשובים במיוחד לקבלת הלוואה לעסק

 1. העניקו לבנק מידע מפורט אודות העסק: הבנק, או כל גורם מלווה אחר, חייב להכיר את בעל העסק, ואת העסק עצמו. לכן, חשוב להכין את כל המסמכים, תכנית עסקית, אישורים, וכדומה, אשר יעזרו לבנק להבין יותר אודות העסק ומצבו, ובכך לקדם את תהליך קבלת ההלוואה.
 2. ניהול נכון של סיכון: חשוב להציג בטחונות ומקורות מימון על מנת להעלות באופן משמעותי את קבלת ההלוואה. כמו כן, נתונים אלו ישפיעו בסופו של דבר על תנאי ההלוואה, ההחזר החודשי, הריבית, ועוד.
 3. בנייה של תכנית עסקים: מדובר על אחד הטיפים החשובים ביותר, כאשר ישנו קשר ישיר בין תכנית עסקית מקצועית, לבין היכולת לקבל הלוואה לעסק. חשוב לזכור כי אמנם קיים היצע רחב של אפשרויות מימון, אך הנתונים מראים כי מרבית מבקשות ההלוואה אשר מתקבלות מיזמים ובעלי עסק נדחות. בנייה של תכנית עסקית אשר מותאמת לעסק, מהווה את הגורם המרכזי אשר יעשה בסופו של יום, את ההבדל בין אישור לדחייה.