הלוואה לעסק גדול

כל מי שבבעלותו עסק יודע כי מדובר על מלאכה מורכבת, קשה, ותחרותית במיוחד. כיום, קיימים בישראל עסקים רבים, קטנים וגדולים כאחד, כאשר ניתן לראות כי בכל שנה נסגרים עשרות ולעיתים מאות עסקים. הלוואה לעסק גדול נועדה לעזור לבעלי עסקים לשרוד בתקופה פיננסית יותר קשה, לשדרג עסק קיים, לרכוש ציוד ועוד מגוון רחב של אפשרויות ומטרות.

הלוואה לעסק גדול: הפרמטרים החשובים

  1. ריבית קבועה: כידוע, כל הלוואה שונה מאחרת, כאשר השוני המהותי ביותר הוא הריבית. כמו כן, חשוב לדעת כי גובה הריבית אינו החשוב ביותר, אלא גם השאלה האם מדובר בריבית משתנה או קבועה. הלוואה אשר מתאפיינת בריבית קבועה, יכולה להתחלק לשניים. כלומר, היא יכולה להיות הן קבועה אך באותה העת, לא צמודה לאף מדד, כך שההחזר יהיה קבוע וידוע מראש, ואף לא ישתנה לאורך כל התקופה. סוג הלוואה זה נחשבת לבטוחה יותר, אך לא בהכרח תמיד משתלמת, מכיוון שהריבית עלולה להיות גבוהה. כמו כן, הלוואה יכולה להיות צמודה וקבועה למדד המחיר לצרכן. כלומר, למרות שמדובר בריבית קבוע, הקרן של ההלוואה יכולה להשתנות בהתאם למדד. במילים אחרות, עלייה במדד יכולה להוביל לתשלום גבוה יותר.
  2. ריבית משתנה: הלוואה בריבית משתנה נחשבת כיום לאחת ההלוואות הנפוצות ביותר, בעיקר כאשר מדברים על הלוואה לעסק גדול. בהלוואה מסוג זה, נקבע מראש למה תוצמד הריבית, ואילו נקודות שינוי יהיו אפשרויות. בהלוואה לטווח ארוך, הריבית יכולה להשתנות בהתאם.

כל מה שחשוב שתדעו לפני שאתם מבקשים הלוואה לעסק גדול

לפני שאתם ניגשים לגיוס הכסף, הן על ידי פניה לבנק, והן על יד פניה לגורם חוץ בנקאי, חשוב במיוחד כי תחזיקו ברשותכם תוכנית מפורטת ובהירה, אשר תכלול מידע אודות יעדי העסק, ומה צריך לעשות על מנת להשיג אותם. חשוב לזכור כי אותם יעדים חייבים להתכתב עם המציאות, ולהיות מחושבים באופן ריאלי, בהתאם לתקציב.

כמו כן, חשוב כי תשימו לב בפקידה רבה לתנאי ההלוואה, על מנת שתוכלו בסופו של יום, לעמוד בכל התנאים ובהחזר החודשי, ללא כל פיגורים, עיכובים ובעיות מיותרות.

כיצד בוחרים?

למען האמת, לשאלה זו אין תשובה חד משמעית. בראש ובראשונה עליכם להבין כמה כסף אתם צריכים בעת בקשת הלוואה לעסק גדול. הסכום חייב להיות מושפע מההוצאה אשר עומדת מולכם, אך גם מהמצב הכלכלי הן בהווה והן בעתיד הקרוב והרחוק.

כפי שראינו, ישנן לא מעט אפשרויות כיום בשוק, הן מבחינת ריבית, מסלולים, אופן החזר, הצמדה וכדומה. כמו כן, ככל שהסכום הינו גדול יותר, כך ההשפעה צפויה להיות משמעותית יותר, ובהתאם לכך, הבחירה צריכה להתבצע לאחר מחשבה מעמיקה ורחבה.

גם השינוי הקטן ביותר בריבית, יכול להוות גורם מהותי ולגרום להשפעה כלכלית רחבה וקריטית לאורך השנים, בעיקר כאשר סכום ההלוואה עומד על עשרות או מאות אלפי שקלים.